Zvířata na vesnici

Myslím si, že každý člověk má rád zvířata. A nemusí to být tak, že je do zvířat úplný blázen. Protože já žiji na vesnici, takže je logické, že máme doma zvířata. Opravdu neznám žádného člověka na vesnici, který by nechoval doma nějaká zvířata. A to nemyslím tak, že by třeba choval zvířata pouze na svoji obživu. Myslím to tak, že lidé chovají zvířata hlavně pro své potěšení, aby se měli s kým mazlit. Například to je třeba můj případ. Já chovám šest králíků doma na zahradě. Ovšem ale nejsou vůbec doma na jídlo. Ty králíky mám tak, že se s nimi moc ráda mazlím a dělá mi to dobře. Pokaždé, když jsem hodně ve stresu, tak mi pomůže právě jeden z mých králíků. Je to velmi příjemné a líbí se mi, jak mají měkký a hebký kožíšek. Navíc si myslím, že tato terapie zvířaty je nejvíce účinná, než třeba nějaký psycholog nebo nějaké léky.

Králíčci jsou mí miláčci.

Já sama kolikrát chodím do domova důchodců, kam nosím své králíky, aby se taky důchodce s nimi mohli pomazlit. Mimo králíků mám doma taky jednu kočku, která se mnou spí v posteli a jsem velmi ráda, protože kočka mě v zimě vždycky pěkně zahřívá. A opravdu není nad to, které teplo vyzařuje z kočky. Myslím si, že mnoho lidí to má taky jako já.

Slepice na vesnice patří.

A taky, když jsem na vesnici, takže samozřejmě mám taky psa. To je snad úplný základ lidí na vesnici. Vesnice a pes prostě patří k sobě. A psa mám hlavně venkovního, který mi hlídá zahradu a taky ne králíky. Taky je ochočený tak, že by neublížil ani mouše. Sice na lidi štěká, ale nikdy nekousne. Mně stačí ale jeho štěkot, protože mě vždycky upozorní na to, že na zahradě se něco děje. A myslím si, že takto by to mělo být vždycky. Pes by měl upozornit na něco, co není v normálu. Můj pes to umí a jsem za to ráda. Víte, na vesnici k nám taky občas bohužel přijdou zloději. Sousedům takto vzali polystyren na zateplení. byla to hrůza!

You may also like...