Proč se stěhovat na jaře

Ti z vás, co si nemůžete vybírat datum stěhování, a jste v situaci, kdy vám například váš pronajímatel vypověděl smlouvu, nemáte příliš na výběr, co se týče termínu, ale mnoho lidí tuto možnost volby má. A přesto si mnohdy vyberou období, které není z nejlepších, a zbytečně si pak komplikují situaci.

krabice na stěhování

Zkuste to na jaře

Jarní stěhování v Praze přináší celou řadu výhod, a mezi nimi je to především teplota ovzduší. Nemusíte se v té době navlékat do zimních bund, obouvat kozačky, teplé ponožky a rukavice, a při pohybu z vnitřního prostoru do venkovního není nutné se neustále svlékat a oblékat. V létě je naopak obvykle takové horko, že vás fyzický pohyb brzy unaví, dojdou vám síly a nebude se jich pak dostávat v závěrečné fázi vybalování a zabydlování. V tomto směru je nejlepším měsícem květen, kdy vám stačí obléknout lehké sportovní tepláky a mikinu nebo tričko s dlouhým rukávem, a obout běžecké prodyšné tenisky.

kartonové krabice

Kvetoucí stromy a zelené trávníky – zima je nesmírně únavná a dlouhá také proto, že je příroda ve fázi odpočinku. Na člověka má obrovský neblahý vliv šedá obloha, málo slunečního svitu, stromy bez listí a také ponuré barvy v přírodě kolem nás. V zimě nic nerozkvétá, nic nevoní, ptáci utichají a tráva je spíše zažloutlá či povadlá. Vliv barev na lidskou mysl je značný a má to obrovský vliv i na stěhování, kdy se vám pozvedne nálada, a zaplašíte deprese. Ne nadarmo se tvrdí, že podzim a zima bývají v období lidského života nejobtížnější.

Délka dne – na konci března začíná období jarní rovnodennosti, což znamená, že je stejně dlouhý den, jako noc, a v této době se každý den prodlužuje přibližně o čtyři až pět minut. Čím delší den, tím lépe i pro vás, budete mít více energie a také více času provádět veškeré činnosti za denního světla, což je pro lidskou mysl přirozenější, než za umělého osvětlení.

You may also like...