Na montáž betonového plotu si raději objednejte profesionály

Rozhodli jste se, že si pořídíte skládaný betonový plot? Inspirovali jste se některými realizacemi na Internetu, které vypadají zajímavě, a jak se zdá, budou poskytovat i dostatek soukromí? Pak vám zřejmě nic nebrání v tom spočítat počet stavebních dílců, provést objednávku, uhradit ji a vyčkávat, až vám jednotlivé komponenty dovezou na váš pozemek.

betonový plot

Rádi bychom vám připomněli, že existuje možnost nechat si betonové ploty montáž provést od profesionálů. Jaké to přináší výhody a proč to raději nechat na nich?

Výkopové práce – ruční výkopové práce za vás provedou zruční, zdatní a zkušení kopáči, kteří si také ví rady s případnými obtížemi, které tu mohou nastat. Například se vám může stát, že narazíte na hutný jíl anebo na kameny v podloží, a to vám pak způsobí značné potíže. Pokud na takto těžkou fyzickou dřinu nejste zvyklí, můžete i onemocnět.

zeď s rostlinami

Betonování sloupků – betonové ploty se staví dvojím způsobem. Buď zabetonujete první sloupek, k němu do drážky vsunete všechny boční desky, k nim přiložíte druhý sloupek, a ten pak zabetonujete, a takto pokračujete až do konce. Anebo zabetonujete všechny sloupky najednou a po zatvrdnutí betonu pak do drážek vsouváte jednotlivé desky. První způsob je snazší, co se týče vyměřování a betonáže sloupků, druhý je velmi náročný na přesnost měření a na usazení sloupků. Nesmíte tu udělat závažnější chybu. Oba způsoby však vyžadují zvedání desek do velké výšky, a to bez mechanizace není prakticky možné. Každá z desek váží více, než 70 kg, a i pro dvě osoby je to velmi náročné a dokonce nebezpečné.

Profesionálové na to mají autojeřáby nebo kladkostroje, ale co vy? Nebylo by snazší, nežli shánět jeřábníka s jeřábem, a nakladač, který složí materiál z auta, domluvit montáž plotu na klíč včetně nákupu materiálu? Bude to od jedné firmy za jeden obnos a pravděpodobně vás to vyjde levněji, než metoda „per partes“.

You may also like...