Jak se obout na túru?

Když byla moje generace ještě malá, bylo běžné, že pokud jsme vyrazili někam do přírody, brali jsme si vesměs nějaké starší nebo i přímo staré boty. Nové boty nebylo právě snadné sehnat, a vhodné a kvalitní především, a proto se zkrátka chodilo někam, kde se na eleganci a kvalitu zase až tak moc nehledělo, v botách, které už měly své odslouženo a prokazovaly zde své poslední služby před tím, než byly definitivně vyhozeny.

boty na horách

Bývalo tomu tak a bylo to naprosto běžné. Protože nebylo na výběr, navíc byly boty, pokud se tedy zrovna sehnaly nějaké, které stály za to, vzhledem k výši příjmů našinců docela luxusem, a tak se prostě nebraly ohledy na ‚zbytečnosti‘.
Ale dnes už je doba jiná. Dnes už se seženou jakékoliv boty kdykoliv snadno a obvykle i za docela přijatelnou cenu, a tak už se nemusí žádná stará obuv někde v přírodě prostě donosit. Dnes už se tak i v terénu může sázet a také sází daleko víc na kvalitu. A proto si lidé pořizují pro výšlapy někam do přírody, zejména té nejnáročnější, co se terénu týká, trekové boty. Což je sice svým způsobem i móda, ovšem zároveň tu jde hlavně o něco docela jiného. A to o pohodlí a bezpečí.

Kdo už si někdy trekovou obuv vyzkoušel, ten potvrdí, že jde jednoznačně o boty kvalitní, spolehlivé, bezpečné a pohodlné. Tedy že jde o něco, v čem se poutníkům za všech okolností a všude skvěle chodí. V takových botách je sucho a teplo, tyto netlačí ani nedřou, a tak je radost se v nich někde procházet.

řada bot

A proto tyto boty určitě nemohou chybět ve výbavě těch, kdo rádi vyrážejí do hor, lesů a na podobná neudržovaná místa, kde je třeba se na boty plně spolehnout. Kde není možné se v případě potřeby přezout a třeba nevhodnou obuv zahodit a zůstat v jiné.
Pokud jste tedy milovníky toulek přírodou, neměly by takové boty určitě chybět ani vám. Měli byste je mít a nosit. Protože v těch vám bude vždy příjemněji než v čemkoliv jiném.

You may also like...