Dovolená pro relax

Vždycky jsem si říkala, že na dovolenou musí jezdit opravdu každý člověk. Protože na dovolené si člověk opravdu hodně odpočine. Já například mám velmi náročnou práci, co se týká fyzičky a taky psychiky. Pracuji v domově důchodců. A jak všichni víme, není to tam vždy jednoduché. Sice ti senioři jsou perfektní a pěkně se s nimi povídá, ale když někdo odejde do nebe, tak to psychicky opravdu těžko snáším. Nejraději bych byla někde pryč. A proto jsem si řekla, že letos tam už budu pracovat naposledy, že příští rok si nejdu něco jiného. Nejdříve ale potom, než si najdu nové zaměstnání, tak budu chtít jet a nějakou pořádnou a dlouhou dovolenou.

Moře přímo miluji.

A řekla jsem si, že bych mohla jet třeba už konečně do Karibiku. A Karibik je moje oblíbená a taky vysněná destinace. A sice jsem tam tedy ještě nebyla, ale vím, že to moje oblíbená destinace jistě budete. To je můj sen už asi patnáct let, ale kvůli škole a taky potom kvůli práci jsem se tam nevydala. Protože jsem taky potom začala chodit s přítelem, který vůbec nechtěl cestovat a o Karibiku nechtěl ani slyšet. Že prý je to strašně drahé, že na to nemáme peníze. Že prvně musíme dbát na to, abychom skvěle bydleli a neměli potom žádné dluhy. Nevěděla jsem, co na to mám říct.

Mám ráda dovolenou u moře.

Takže jsem dala raději na přítele a zůstala jsem doma. Příští rok si ale dovolenou chci samozřejmě pořádně užít. A myslím si, že by mi tohle opravdu nikdo nemohl nějak vyčítat. nebo vy byste to udělali jinak? Jak byste si to užili vy? Navíc když to tak vezmu, tak každý člověk má nárok na to, aby si mohl odpočinout. A nevím, proč si tohle mnozí zaměstnavatelé neuvědomují, ale když je jejich zaměstnanec pořádně odpočinutý díky dovolené, tak potom taky samozřejmě podívá větší výkon. pamatuji si, jak můj otec jezdil pravidelně na dovolené do Egypta nebo taky do Chorvatska a bylo mu tam fajn. 

You may also like...