Dejte jim to najevo, než bude pozdě

Může nás ovlivnit to, zda s našimi nejbližšími máme dobré či špatné vztahy? Ovlivní nás to více, než se zdá. Od malička si s lidmi okolo nás vytváříme vztahy. Jak utíká čas, tak se vztahy mění, protože se měníme i my sami. Nějaké nové vztahy s lidmi nám přibývají, během života neustále potkáváme nové a nové lidi. Ale nějaké vtahy nám mohou úplně vymizet, stane se, že se s někým, s kým jsme dříve byli v neustálém kontaktu, zcela odcizíme. Je to běžná věc, i přes to, že nám může dost ublížit. Toto odcizení se neděje jen s našimi přáteli, ale mnoho případů existuje i v okruhu rodiny. Dítě si v období puberty často přestane rozumět s jedním z rodičů nebo sourozenců.

hádky

Kolikrát se to navrátí zpět do „normálu“, ale občas se to k tomu ani zdaleka nemá. Každý máme v životě někoho, o koho bychom nechtěli nikdy přijít. Může jít o rodiče, sourozence, blízké přátele, či našeho partnera/ partnerku. S takovými lidmi si chceme udržet dobrý vztah, každá hádka nás s nimi bolí, protože nám na nich záleží. Je důležité se snažit udržovat si dobré vztahy, jak pro nás, tak pro ostatní. Kdyby se ve vašem vztahu např. s partnerem, se kterým jste několik let, něco pokazilo, určitě to pro vás nebude jednoduché, rozhodí to vaše myšlení, soustředěnost, můžete ztratit motivaci k čemukoliv. Zkrátka vás to ovlivní ve všech ohledech a nijak tomu nezabráníte.

rozchod

Vždy se může něco pokazit, to je jasné, ale neměli bychom s tím počítat, měli bychom neustále udržovat vztah zdravý, aby vyhovoval oběma. Tolik štěstí v životě nám může udělat velké změny, třeba úplně změníme směr našeho života, který jsme doteď měli zcela jasný, kdo ví. Každého to ovlivňuje úplně jinak. Musíme dávat našim nejbližším najevo, že nám na nich záleží, že je v životě chceme a že si jich vážíme. Neměli bychom dopustit, aby se cítili nedostateční, zbyteční. V dnešní době je jednoduché se tak cítit, o to více si to musíme hlídat. Říct někomu, že jej máme rádi, nám zabere deset sekund, ale jim to může zlepšit celý den.

You may also like...