Ukliďte si nepořádek ve sklepě

Některé bytové domy na městských sídlištích, a dokonce i některé obce, kde převažují rodinné domy, pořádají jarní či podzimní úklidové akce. Některé z nich se přímo příznačně jmenují: „Ukliďte si svůj sklep“. Je to celkem významný počin vzhledem k tomu, že nepořádek přispívá k chaosu a k šíření bakteriálních infekcí, například v některých sklepích tlejí zbytky organických hmot, rozkládají se tu staré matrace, které mohou být napadené roztoči, na některých předmětech může být vlivem špatného větrání plíseň, a to vše rozhodně nemají lidé ve svých příbytcích zapotřebí.

nepořádek v domě

Pro tyto účely se na mnoha místech přistavují přepravní kontejnery (bikrany), kam lidé v rámci úklidových akcí nepotřebné věci odhazují. Nebývá to však všude zvykem, někdy si zkrátka musíme vypomáhat sami. Pro tyto účely tu máme k dispozici půjčovny dodávek, které pronajmou pro vyklízecí práce vůz na libovolně dlouhou dobu. Jaké výhody má tento způsob úklidu?

Vyklízíte si po svém a ve svém tempu – hromadné obecní či městské akce se pořádají v určitý termín, a ne každému toto datum vyhovuje. Někdo je služebně mimo republiku, někdo má zrovna noční směnu a potřebuje přes den spát, někdo onemocní a nemůže se úklidu zúčastnit. Výhodou pronájmu dodávky je zejména volba vlastního termínu, který vyhovuje nám, aniž bychom se museli někomu přizpůsobovat.

vyklízení sklepa

Můžete uklízet přes noc – vyklízení sklepa v noci má své kouzlo, protože v této době se kolem vás nikdo nebude motat, nikdo vám nebude překážet a případně se s vámi dávat do řeči, jak to někteří sousedé umí. Čím méně zvědavců kolem vás, tím lépe, samozřejmě že je vhodné mít při ruce pomocníka, ale toho si vyberete vy, aby vám byl ku prospěchu, nikoli na obtíž.

Vozidlo musíte zajistit proti poškození – nezapomeňte, že vůz musí být předáván ve stejném technickém stavu, jako v době jeho převzetí, tzn., že musíte dbát zejména na zajištění jeho interiéru proti poškrábání či promáčknutí karosérie. Vyplatí se vám zajistit i pojištění, kdyby se náhodou přihodil nějaký karambol, a přece jen jste automobil poškodili.

You may also like...