Proč dát přednost kempování s karavanem před pobytem v hotelu

Vyjde vás to levněji

Pobyt v hotelu vás vyjde vždy dráž, než místo v kempu s karavanem, i když si karavan pronajímáte. Například luxusní karavan pro šest osob, který připojíte za tažné zařízení, vás na den vyjde něco kolem dvou až třech tisíc korun, zatímco za dvoulůžkový pokoj v některém z hotelů ve Vysokých Tatrách zaplatíte od třech tisíc korun za noc. Pokud si tedy pronajme šest lidí karavan na týden, zaplatí za pronájem kolem patnácti tisíc korun, ale šest lidí za týden v hotelu zaplatí téměř 65 tisíc korun.

připojení přívěsu

Můžete se kdykoli přesunout jinam

Po příjezdu s karavanem do kempu se nahlásíte v recepci nebo vás navštíví osoba, která vybere příslušný poplatek, a vy se můžete rozhodnout přímo na místě, kolik nocí tu chcete strávit. Pokud vám nebude přát počasí, někdo z rodiny onemocní anebo se zkrátka budete chtít přesunout na jiné místo, bude to poměrně snadné. Stačí připojit karavan za tažné vozidlo a odjet.

cestování s karavanem

Máte dokonalé soukromí

V hotelu máte sice své vlastní apartmá, kam nikdo cizí nevkročí, pouze úklidová služba, ale na chodbách, ve výtahu, na schodišti, v recepci a ve vestibulu se budete neustále s někým potkávat doslova tváří v tvář, a ne každému z vás bude takový blízký kontakt vyhovovat. V kempech se také budete s lidmi potkávat, ale v menším měřítku a hlavně jste venku, v přírodě, máte od sebe větší odstup a nesdílíte společné restaurace a vnitřní prostory. Vařit si tu můžete klidně sami.

Lepší výhled

Ne každý hotel vám poskytne krásný výhled na moře nebo na horské štíty. S karavanem to máte snazší, protože se s ním můžete ubytovat na ploše s úžasnými rozhledy docela snadno. Například ve Vysokých Tatrách jsou kempy umístěné tak, abyste odtud měli nádherný výhled na horský masiv, jsou totiž více od hor vzdálené, zatímco mnoho hotelů je již přímo na úpatí. Podobné je to i s některými kempy u moře, u přehrad a jezer, v blízkosti luk a lesů, jak v tuzemsku, tak i v zahraničí.

You may also like...