Každé svítidlo má svoje místo

Požadavky na osvětlení se v každé místnosti liší. Většinou zůstává primárním svítidlem lustr uprostřed stropu, ale díky moderní technologii k němu přibyly i další možnosti, jak správně a efektivně nasvítit místnost. Moderní stavby nebo byty s nízkými stropy nabízí ještě jiné možnosti, než visící lustr. Led panely nebo bodová světla po celé ploše stropu jsou naprosto plnohodnotná. Navíc je opět lze doplnit i jinou formou svítidel. Reflektorové žárovky vytváří navíc velmi pěkný design a jdou vhodné na zabudování i do sádrokartonových desek. I tak je z čeho vybírat, například https://www.lightpark.cz/led-zarovky-reflektorove-par16/ nabízí několik možných verzí. Jen je třeba počítat s tím, že potřebujeme patici GU 10, tudíž místo normální žárovky ji rozhodně nenainstalujeme.

světla v kuchyni

Chytrá domácnost

Samozřejmě zůstaneme u světel a nebudeme rozhodně rozebírat členy rodiny. O chytré domácnosti se mluví poměrně dost často. Inteligentní svítidla, která se dají ovládat na dálku skrze mobilní telefon nebo tablet již nejsou žádnou vzdálenou budoucností, spíš naopak, jsou žádanou přítomností. Pokud vybereme svítidla kompatibilní s naším systémem, tak je skutečně můžeme řídit na dálku. To samozřejmě není vše. V aplikaci mobilního telefonu si můžeme světlo nastavit podle potřeby. Lze ho stmívat, měnit směr nasvícení, vybrat si teplotu chromatičnosti i ultratenké světelné linky a možná ještě mnohem více. Pravdou je, že je to určitá pohoda, když člověk nemusí vstávat a jen na dálku zmáčkne tlačítko.

autožárovky

Maximální úspora a životnost

LED žárovky v dnešní době znamenají velkou úsporu, proto jsou poslední dobou tak moc žádané. Když je pak doplněná o elektronické prvky, pomocí kterých se dá ovládat na dálku, tak už je na tom o stupínek lépe a máme z ní rázem chytrou žárovku. I přes tyto všechny dovednosti je to stále velká úspora, kterou poskytuje naší peněžence a je nutno zmínit i její dlouhou životnost. Inteligentní svícení se vždycky hodí a to především pokud odjíždíme na delší dobu pryč z domu, například na dovolenou.

You may also like...