Jak a na čem ušetřit při pořízení bazénu

Nejlevnější a přitom mnohdy dostačující nádrže na koupání jsou skládací nadzemní bazény kruhového půdorysu. Pochopitelně to nejsou bazény plavecké, jde o malé bazénky o průměru přibližně čtyři metry, určené výhradně pro rekreační účely. Užijí je děti i dospělí a pro osvěžení v letním horku v zásadě ani větší bazén nepotřebujete.

dívka v bazénu

Bylo by však pošetilé domnívat se, že zakoupením samotného bazénu to končí, a že k zajištění jeho bezproblémového provozu nic jiného nepotřebujete. Po několika dnech se vám ve stojaté vodě začnou množit nežádoucí mikroorganismy a voda se začne měnit v tekutinu zdravotně závadnou a ke koupání zcela nevhodnou.

První, co musíte pořídit, je desinfekce. Těch existuje několik typů a v jejich orientaci vám pomohou zkušení prodejci. Kromě bazénové chemie pak budete potřebovat filtrační okruh, který z vody odstraní i poměrně jemné mechanické nečistoty. Na filtraci nemá význam šetřit a doporučujeme vám spíše filtraci pískovou, než kartušovou, která je vhodná pro velmi malé bazénky a zejména pro některé vířivky.

voda v nádrži na koupání

Posledním typem základního příslušenství jsou vysavače bazénového dna. Ani ta nejvýkonnější filtrace vám totiž nezaručí, že žádné nečistoty nepropadnou na dno. Odtud je není možné odstranit jiným způsobem, a jestliže chcete opravdu provozovat bazén úsporně, vsaďte na teleskopickou tyč a ruční nástavec – ruční vysavač. Existují ještě vysavače poloautomatické či plně automatické, ty však pořídíte za mnohem vyšší cenu.

Ruční vysavač není podřadný

Domníváte-li se, že jiné typy vysavačů vyčistí dno lépe, pak jste na omylu. Jestliže máte dostatečně výkonné filtrační čerpadlo, ručním vysavačem odsajete nečistoty úplně stejně důkladně. Jde tu hlavně o tu námahu a čas, strávený vysáváním, který musíte obstarat vy, podobně jako v obýváku luxováním koberce (pokud ovšem nemáte doma robotický vysavač).

You may also like...